BitLab hosting
Početna stranica > Novosti

Đoković prvi teniser u istoriji koji je sadm pobedio na Australijan openu

27.01.2019. god.
Đoković – Nadal 3:0 (6:3, 6:2 i 6:3). Fenomenalnom igrom u finalu srbski teniser Novak Đoković savladao je svog velikog rivala Rafaela Nadala sa 3:0 u setovima i dominantno došao do sedmog trofeja na Australijan openu i 15. grend slem titule u karijeri.

Đoković je dominirao od početka pa tokom celog meča koji rezultatski nije bio uobičajeno dramatičan kao većina duela ovih suparnika, ali je po kvalitetu prikazane igre i nadmetanja bio na vrlo visokom nivou.

Već na samom startu meča, na prvom servis gemu Nadala, Đoković osvaja dve brejk šanse od kojih prvu pretvara u vođstvo koje potom održava do kraja seta za vođstvo od 1:0.

U nastavku se vodi izjednačena borba sve do sredine drugog seta kada Đoković na 2:2 opet osvaja dve brejk šanse i već prvu pretvara u vođstvo. Potom osvaja i drugi brejk za ubedljivih 6:2 na kraju drugog seta u finalu turnira u Melburnu.

I u trećem setu se situacija ponovila gotovo kao u predhodna dva. Već na drugom servis gemu Nadala, Đoković osvaja dve brejk šanse. Nadal uspeva da anulira prvu brejk šansu, ali Đoković u narednom pokušaju osvaja poen za vođstvo od 2:1 u trećem setu. Potom je sve bilo rutina do konačnih i 3:0 u setovima za osvajanje trofeja Otvorenog prvenstva Australije.
Ovom pobedom Đoković je nastavio niz trijumfa u međusobnim duelima sa Nadalom i sada vodi sa 28:25.

Sedmom titulom u Melburnu postavio je rekord za buduće generacije, jer to do sada nikome nije pošlo za rukom, a ujedno je osvojio i 15. gren slem titulu u karijeri.